Dodavatelé a partneři

Spárovací hmoty a lepidla Ceresit

  ČTENÍ NA 7 MIN.  |  9.7.2021

Nové výrobky Ceresit

Nové epoxidové spárovací hmoty a lepidla Ceresit

Lepidla a spárovací hmoty na bázi epoxidových pryskyřic se používají pro trvanlivé a vůči chemickému zatížení odolné lepení a spárování keramických obkladů a dlažby. Ideální jsou v prostředí s agresivními vlivy a v trvale mokrých oblastech interiéru i exteriéru. Inovovaný sortiment stavební chemie Ceresit přináší v tomto ohledu revoluční změny v podobě mimořádně stabilních barev a vysokou mechanickou a chemickou odolnost. Obkladači ocení rychlé a snadné zpracování a čištění, u investorů zabodují krásné dekorativní přísady.

Dvousložková chemicky a mechanicky odolná epoxidová spárovací hmota a lepidlo na obklady a dlažbu Ceresit CE 89 ULTRAEPOXY PREMIUM je určena pro šířku spáry 1–15 mm a je pro ni charakteristická perfektní počáteční přídržnost a minimální skluz při aplikaci obkladů na stěnu. Ideální je na mozaiky (lepidlo a spárovací hmota mají stejnou barvu), prémiové obklady a dlažbu a ve srovnání s běžnými lepidly a spárovacími hmotami poskytuje zvýšenou odolnost proti UV záření a povětrnostním vlivům. Ceresit CE 89 má hygienický certifikát a vynikající antibakteriální vlastnosti. Obkladač ocení rychlost míchání a snadné zpracování (jako u běžných cementových materiálů). Otevřená doba je přitom až 60 minut. Investor uvítá výběr z devíti barevných odstínů.

Dvousložková chemicky a mechanicky odolná epoxidová spárovací hmota a lepidlo na obklady a dlažbu Ceresit CE 79 ULTRAEPOXY INDUSTRIAL má podobné vlastnosti, z hlediska lepených a spárovaných materiálů se hodí na přírodní kámen. Uplatnění nachází i díky schopnosti snášet extrémní zatížení ve veřejných a průmyslových oblastech. Tato spárovací hmota a lepidlo je dostupná v šesti barvách. Součástí sortimentu je CE 51 EpoxyClean, speciální čistič na odstranění skvrn, zbytků a znečištění od epoxidových spárovacích hmot ze všech typů keramických obkladů a přírodních kamenů.

Atraktivní přísady dokáží vytvořit kovový vzhled, stříbrný nebo zlatý lesk či neonový „look“. CE 52 Silver Dust je dekorativní přísada do jakékoliv barvy CE 89 k vytvoření jedinečného „kovového“ vzhledu. Stříbrný lesk snadno vytvoříte s přísadou CE 53 Silver Glow, zlatý zase s CE 54 Gold. Na jedinečný neonový „look“ se hodí dekorativní přísada Ceresit CE 55 Neon. Všechny přísady jsou určeny pro spárovací hmotu Ceresit CE 89 ULTRAEPOXY PREMIUM.

Stabilní barvy, vysoká odolnost, výborné zpracování a jednoduché čištění

Barvy obou epoxidových spárovacích hmot jsou mimořádně stabilní, dá se dokonce říci, že se nikdy nezmění! Brání tvorbě výkvětů a vyplavování pigmentů, smršťování a tvorbě trhlin. Spárovací hmota a lepidlo Ceresit CE 89 nabízí i zvýšenou odolnost proti UV záření, takže je předurčena pro exteriérové aplikace. Díky vysoké chemické a mechanické odolnosti nacházejí obě spárovací hmoty uplatnění v bazénech, potravinářských a průmyslových provozech, vhodné jsou také do prostor s požadavkem na vysoké zatížení během provozu. Při vývoji těchto nových spárovacích hmot a lepidel byl kladen, vedle výsledné vysoké odolnosti a stálobarevnosti, velký důraz na jejich výbornou zpracovatelnost při lepení a spárování. Nové epoxidové materiály řady Ceresit ULTRAEPOXY se jednoduše míchají a dobře se zatírají do spár. Důležitý je i komfort při práci – při čištění a mytí se nové materiály lépe odstraňují.

Nová omítka Ceresit CT 76 chrání fasádu před negativními vlivy slunečního záření 

Každou sekundu dopadnou na Zemi miliony tun vodíku, přeměněného na energii. Kde se bere? Ze slunce. Při dopadu ultrafialových paprsků na naši pokožku se spustí chod úžasné továrny přinášející uzdravení a radost. Pobyt na slunci nám prospívá. Ale i pro nás, podobně jako pro fasádu, může být slunce zabijákem. Tak jako naši pokožku chráníme ochranným krémem, musíme i svůj dům chránit vhodnou a účinnou omítkou. A právě takovou je nová siliko-elastomerová omítka Ceresit CT 76 SOLAR PROTECT s technologií UV Protect®, kterou od léta 2020 uvádí na trh společnost Henkel Česká republika.

Nežádoucí volné radikály škodí omítce a zvyšují riziko napadení řasami a plísněmi. Intenzivní sluneční záření běžné omítce výrazně škodí. Celý proces je zpočátku neviditelný – slunce a jeho UV záření vytváří v omítkové vrstvě fotochemickým procesem nežádoucí volné radikály, které ničí polymerové vazby v omítkové vrstvě. V důsledku jejich úbytku klesá fixace pigmentů ve struktuře omítky. Doposud skryté procesy se však jednoho dne zjeví i našim očím – barvy postupně blednou, omítka křehne, vytvářejí se na ní praskliny a puchýře a fasáda se stává zranitelnou pro napadení řasami a plísněmi.

Řešením je nová omítka CT 76 SOLAR PROTECT s technologií UV Protect®

Nová omítka Ceresit CT 76 obsahuje kombinaci křemíku a elastomerové disperze, která poskytuje vynikající flexibilitu, vysokou úroveň difúze, odolnost a nízkou nasákavost. Klíčovým prvkem této nové inovativní omítky je originální technologie UV Protect®, která je založena na UV pohlcovačích a lapačích volných radikálů. Ty jsou aktivovány sluneční energií a kyslíkem a tvoří neviditelný štít, který zajišťuje bezpečnost omítky a tím i fasády. UV pohlcovače fungují jako filtr na fasádě a spolehlivě absorbují škodlivé UV záření. Díky jejich působení chrání omítka i vrstvy pod ní a klesá také celková teplota fasády. Úkolem lapačů volných radikálů je zachycovat a deaktivovat volné radikály před dalšími reakcemi, vedoucími k degradaci polymeru. Lapače volných radikálů se aktivují působením světla a kyslíku a přispívají k procesu samoléčby polymerových vazeb uvnitř struktury omítky.

Hlavními výhodami nové omítky jsou zvýšená odolnost proti UV záření, vysoká stálost barev, prodloužená životnost fasády a její samočisticí schopnost


Nová siliko-elastomerová omítka Ceresit CT 76 má kromě uvedených výhod a vysoké elasticity a odolnosti proti nárazu i další přednosti. Novinka je dostupná v celé paletě barev Ceresit Colours of Nature® a Intense. A její atraktivitu zvyšují další přednosti inovativních technologií firmy Henkel. Technologie DoubleDry® s „dvojitým efektem“ suché fasády dává nové omítce velmi nízkou nasákavost a současně vysokou paropropustnost. Mechanismus dvojité ochrany zajišťuje rychlé vyschnutí povrchu omítky a její odolnost proti hromadění vlhkosti. Originální Bioprotect® receptura přidává ochranu proti šíření mikroorganismů a jejich nežádoucím vlivům.

Omítka Ceresit CT 76 slouží k vytváření tenkovrstvých dekorativních omítek na betonových podkladech, tradičních omítkách, při vnitřním použití také na sádrových podkladech, na dřevotřískových či sádrokartonových deskách. CT 76 lze použít jako fasádní povrchovou úpravu v kontaktních systémech zateplení budov Ceresit Ceretherm (ETICS) s použitím desek z polystyrénu nebo minerální vlny. Omítka CT 76 je vhodná pro použití na místech, kde je žádoucí vysoká paropropustnost. Díky speciálním přísadám má nová omítka schopnost „samouzavření“ trhlin na povrchu. Zvýšené množství UV absorbérů poskytuje perfektní barevnou stálost.

DALŠÍ ČLÁNKY